İnka Kaplin Türkiye Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

Türkiye’nin FM ve UL sertifikalı ilk kaplini, Türkiye pazarında ilk kez Kağıthane T.C. Başbakanlık Milli Arşiv Sitesi’nde kullanıldı.

Yerli marka olarak Türkiye’de ilk defa İNKA markası ile kaplin satılan proje TOKİ ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçti. İstanbul'un 4 ayrı bölgesinde bulunan Osmanlı arşiv ünitelerini tek bir çatı altında toplayan, 165 milyon TL yatırım bedeli olan, 9 hektarlık arazide, 28.500 m²'lik oturum alanına ve 122.000 m² inşaat alanına sahip mega proje Kağıthane T.C. Başbakanlık Milli Arşiv Sitesi’nin tercihi olan İnka Kaplin, ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da yaygınlaşıyor.

Özellikle yangın hatlarındaki boru birleştirmelerinde kaynak yöntemini sonlandırarak rijit sistemlerde esnek bağlantı sağlayan, zor alanlarda montaj esnekliği sunan, kolay montaj ve demontaj olanakları getiren, yüksek sızdırmazlık özelliğinin yanı sıra gerektiğinde kolay temizlik ve bakım imkanı getiren İNKA Kaplinler ve birleştirme parçaları kuruluş bünyesinde ticari payını artırıyor.

En üst seviye kalite garantisi ile ürün performansındaki güveni gösteren bir belge olan Alman menşeili VDS sertifikasına sahip İNKA Kaplinler, kısa montaj süresi, montaj kolaylığı ve uygulamada hatasızlığı sağlaması nedeniyle mekanik tesisat uygulama kuruluşlarının ilk tercihleri oluyor.