Sertifikalarımız

Kalite Politikamız

1986’dan beri uluslararası standartlarda kaliteli üretim yaparak her zaman müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmayı hedefleyen İnka A.Ş’nin kalite politikası aşağıdaki değerlerden oluşmaktadır;

  • Üretim aşamasından sevkiyata kadar olan her aşamada kaliteden ödün vermemek.
  • Kalite Yönetim sistemimizi, standart gerekliliklerini yerine getirecek şekilde sürekli iyileştirerek, müşteri memnuniyetinde de sürekliliği sağlamak.
  • Sürekli iyileştirme yaklaşımıyla maliyetleri düşürmek, verimliliği arttırmak.
  • Kalite bilincinin sürekliliği için çalışanlarımıza düzenli eğitimler vermek.
  • Üretimdeki tüm süreçlerimizi kalite ve kayıt altına almak.
  • Uluslararası standartlarda üretim yapabilmek için gerekli sertifikaların alınmasında sektörümüze liderlik yapmak.
  • Organizasyon kültürünü, kalite yönetimine uygun hale getirerek rekabet gücümüzü ve karlılığımızı arttırmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Çalışanlarımız en değerli kaynağımızdır. Onların mesleki sağlık ve iş emniyetlerini korumak ve olabilecek iş kazalarını engellemek birinci önceliğimizdir.

Bu nedenle çalışanlarımıza güvenli bir iş ortamı hazırlamak için yükümlü olduğumuz tüm yasal gereklilikleri özenle yerine getiriyoruz.

Sürekli gelişmeyi öngören İSG sistemimizin sürekliliğinin sağlanmasında çalışanlarımızın büyük payı bulunuyor. Düzenli yaptığımız eğitimlerle hem çalışanlarımızı bilinçlendiriyor hem de olası riskleri ortadan kaldırarak ‘sıfır iş kazası‘ hedefliyoruz.

Çevre Politikamız

Çevre dostu İnka sürekli gelişen, şeffaf bir ‘Çevre Yönetim Sistemi’ni benimsemekte, çevre-insan sağlığı üzerindeki tüm olası etkileri minimuma indirgeyecek en uygun teknolojileri kullanmaktadır.

Doğal kaynakları en verimli şekilde kullanmak amacıyla enerji tüketimini ve atık miktarlarını azaltmak ancak çevre bilincinin oluşturulmasıyla mümkündür. Yükümlü olduğumuz, tüm yasal yükümlülükleri titizlikle yerine getiren İnka, çevre bilinci ve çevreci sorumluluğu kazandırmak için çalışanlarına düzenli eğitimler vermektedir. Biliyoruz ki daha temiz bir işyeri daha temiz ve yaşanılabilir bir dünyayı beraberinde getirecektir.

Sertifikalarımız