Yetkinliklerimiz

Stratejik Ortaklık

Batı Avrupa’da yerleşik sektörde bilinen firmalar ile uzun yıllara dayanan stratejik ortaklığımız bulunmaktadır. Projelerin hızlı, etkin ve müşterilerin beklentisine uygun olarak sonuçlandırılmasında 30 yıllık tecrübemizle fark yaratıyoruz:

  • Hedef bir projenin parçası olarak ürünün taslak aşamasından sevkiyatına kadar olan süre içerisinde tüm sürecin yönetilmesi,
  • Üretim için gerekli olan kalıp-aparat, makine ve montaj makinalarının tasarlanması dizaynı ve üretilmesi,
  • Pazar dalgalanmalarına hızlı büyüyüp küçülerek anında cevap verebilme,
  • Parça üretim/yatırım maliyetini birarada değerlendirerek maliyet optimizasyonunun sağlanması.

Yeni Ürün Geliştirme

Biz hizmetimizi müşterimizin talepleriyle sınırlayan bir üretim firması değiliz. Yetkin teknik kadromuz ve gelişmiş teknolojimizle müşterimizin isteklerine uygun, yeni ürün geliştirilmesinde çözüm ortağıyız:

Ürünün dizayn edilmesi, geliştirilmesi ve prototip üretiminin yönetilmesi,

Müşterilerimizin tüm bu süreç içerisinde tek bir proje yöneticisi ile muhatap olmalarının sağlanması,

Üretim için gerekli olan kalıp-aparat, makine ve montaj makinalarının tasarlanması dizaynı ve üretilmesi,

Sürecin içinde yer alan tüm bölümlerin sadece kendi bölümü ile ilgili kaygıların dışına çıkarak, kendi mesleki bilgi ve birikimlerini projenin başarı ile sonuçlandırılmasında etkin bir şekilde kullanılmasının sağlanması,

Parça üretim/yatırım maliyetini bir arada değerlendirerek maliyet optimizasyonunun sağlanması.

Teknoloji

Firmamızda ürünlere ya da süreçlere özgü kalıp, aparat, fikstür ya da makine tasarımını ve imalatı yapılmaktadır. Tasarım aşamasında deneyimli kadromuz CAD yazılımlarının yalında Solidwork Simulation ve Nastran çözücülü MSC SimXpert yazılımları kullanılarak yapılan “Sonlu Elemanlar Metodu” (FEM) analizlerinden yararlanmaktadır. Yapılan tasarımlar siyah ve paslanmaz sac işleme, alüminyum profil işleme-montaj ve kaplama tesislerimiz yüksek kabiliyetiyle üretilmektedir. Üretilen makine ve aparatlar otomasyon bölümümüzün geliştirdiği endüstriyel programlar kullanılarak devreye alınmaktadır.

Kesintisiz Hizmet

Müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlayabilmek adına siparişten satınalmaya kadar bütün süreçlerimiz gelişmiş ERP sistemiyle optimize edilmektedir. Sürekli projelerdeki talepleri karşılamak için 4000 paletlik depomuzdaki stok seviyeleri düzenli olarak takip edilmektedir. Uzun yıllardır Avrupa'ya ihracat yapan firmamızda hızlı ve esnek üretim INKA'da gelenek haline gelmiş ve kurumsal kimliğimizin bir parçası haline dönüşmüştür.

Kapasite

12000 m2'lik tesisimiz 1200 ton/ay pres kapasitesi, otomatik punta ve kaynak makinaları ile sacı işleyebilmenin yanında otomatik montaj makinalarıyla da kısa sürede yüksek talepleri karşılayabilmektedir; ancak INKA'nın kapasitesinin gerçek sınırı mevcut tezgahlarla veya tesisin alanıyla ölçülemez. Müşterinin beklentilerine göre nokta atışı yatırımlarla üretim hatlarımızı esnetip yeni kalıplar ve yeni tezgahlar tasarlayıp onları hayata geçirmek işimizin değişmez parçasıdır.

Yaygın Satış Ağı

Müşterilerimizin beklentilerine mühendislik, üretim, kalite, iletişim ve organizasyon alanındaki bilgi birikimimiz ve deneyimimizle destek veriyoruz.Bu sayede İnka olarak biz Almanya’dan Avusturya’ya, Norveç’ten Finlandiya ve Rusya’ya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudi Arabistan, Lübnan ve Cezayir gibi orta Doğu ülkelerinden Japonya ve Çin gibi Uzak Doğu ülkelerine kadar uzanan, kısaca tüm dünyada yaygın bir satış ağına sahibiz ve bu yapı içerisinde ürün ve hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Bu çerçevede en büyük kazancımız temsil etmekte olduğumuz kalite bilincinin dalga dalga yayılması ve bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönmesidir. Savunduğumuz değerler ve bu değerler sayesinde inşa etmiş olduğumuz yaygın satış ağımız ile tüm dünyaya yayılmış olan prestijli müşterilerimiz arasında güvenilir, esnek, çözümcü, yenilikçi ve güçlü bir partner olarak bilinmek İnka ailesi olarak bizler için bir gurur kaynağıdır.